Lista aktualności Lista aktualności

Leśni bohaterowie

O kim mowa?

Mowa tu o małżeństwie- mieszkańcach Taszewka Państwu Marii i Janowi Szepler, którzy w czwartek 21.06.2018 na terenie Leśnictwa Taszewo w oddziale 133Cl zaniepokojeni unoszącym się zapachem spalenizny udali się do lasu, zlokalizowali pożar przystąpili do jego gaszenia i zawiadomili Państwową Straż Pożarną. Ze względu na utrudniony dojazd do tej powierzchni leśnej Pan Jan własnym samochodem dojechał do drogi asfaltowej w celu najszybszego poprowadzenia zastępu straży pożarnej do miejsca pożaru. W momencie przybycia strażaków ogień był praktycznie ugaszony. Sytuacja była tym bardziej trudna, że w tym samym czasie miał miejsce inny pożar na terenie lasu prywatnego w miejscowości Taszewko i wiał silny wiatr przyspieszający rozprzestrzenianie się płomieni.
Te działania spowodowały, że spaliło się tylko 0,15ha lasu w wieku 35 lat.

Podczas trwania Święta Plonów w Laskowicach w dniu 25 sierpnia br. Pan Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Dąbrowa Dawid Kikulski podziękował państwu Szepler wręczając list gratulacyjny i okolicznościowy upominek. W swojej wypowiedzi zastępca podkreślił, że postawa mieszkańców Taszewka jest godna naśladowania.

Każdy z nas może więc zostać leśnym bohaterem chociaż mimo wszystko życzymy sobie, żeby tych akcji gaśniczych w naszych lasach było jak najmniej.