Lista aktualności Lista aktualności

Drzewko za makulaturę

Po raz pierwszy Nadleśnictwo Dąbrowa włączyło się w organizację Pikniku Ekologicznego w Grudziądzu.

Całe wydarzenia miała miejsce 15 września br. Wraz z Gazetą Pomorską przygotowaliśmy akcję, w której w zamian za przyniesienie 5 kg makulatury każdy otrzymywał sadzonkę.

Wszystko odbyło się na przepięknych nadwiślańskich Błoniach. Oprócz zbiórki makulatury na naszym stoisku można było zapoznać się z akcją medialną #Zabierz5zLasu, otrzymać materiały promocyjne nadleśnictwa czy po prostu porozmawiać z leśnikami.

 Do tego odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Grudziądzki Przyjaciel Przyrody” oraz konkursów plastycznych, pokazy zumby, nietypowy mecz piłki nożnej, a także pokazy strażackie.

Fundacja 7 Życzeń namawiała do adopcji zwierząt, opowiadała o ich  tresurze, behawiorystyce i dobrych praktykach ze zwierzętami. W trakcie festynu zbierano także nakrętki dla podopiecznego jednej z fundacji na zakup pionizatora. Ponadto na dzieci czekała dmuchana zjeżdżalnia, leśne koło fortuny.

Centrum Edukacji Ekologicznej  zbierało elektrośmieci (pierwsze 100 osób otrzymało eko-upominek). Animatorzy dla dzieci, malowali twarze i prowadzili warsztaty ekologiczne.

Festyn został zorganizowany przez Urząd Miejski w Grudziądzu, Miejski Zakład Komunikacji w Grudziądzu, Centrum Edukacji Ekologicznej, Fundację Siedem Życzeń oraz Gazetę Pomorską.

Tutaj można obejrzeć film z tego wydarzenia: FILM