Lista aktualności Lista aktualności

Bezpieczne Smaki Jesieni w Polednie

Po raz pierwszy Nadleśnictwo Dąbrowa włączyło się w organizację pikniku w ogrodach pałacowych w Polednie.

Nasi pracownicy Krzysztof Kortas, Michalina Kwidzińska i Joanna Jankowska wzięli udział w pikniku organizowanym przez Pałac Poledno mającym na celu promowanie bezpiecznego korzystania z lasu.

Na naszym stoisku promocyjnym, które prowadzili koleżanki i kolega można było dowiedzieć się jak nie zgubić się w lesie a jak już do tego dojdzie – jak odnaleźć drogę i co ma z tym wspólnego słupek oddziałowy, jak powinniśmy przygotować się do wycieczki do lasu i co na nią zabrać.

Dodatkowo na stoisku można było zapoznać się z podstawowymi gatunkami drzew leśnych i nauczyć się je rozpoznawać oraz odróżniać grzyby jadalne od trujących.

Dla najmłodszych czekały zadania plastyczne i nagrody w postaci kolorowanek a na starszych quizy, zagadki i konkursy gdzie nagrodami były min sadzonki drzew leśnych.

Organizator  dla przybyłych przygotował moc atrakcji. Oprócz leśników swoje stoiska miała straż pożarna, ratownicy medyczni i policjanci. Można było oznakować swój rower, przejść szybki kurs pierwszej pomocy czy posiedzieć w prawdziwym strażackim wozie. Do tego organizator głowny przygotował moc jesiennych przysmaków degustacyjnych promując tym samym nowe jesienne menu. Nie mogło oczywiście zabraknąć w nim dziczyzny.

Pogoda dopisała, frekwencja też, także piknik można uznać za udany.